Juniorzy Chrobrego na turnieju w Poznaniu

W sobotę, 15 stycznia czternastoosobowa ekipa juniorów Chrobrego Gniezno wzięła udział w – rozegranym w pięknych salach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – turnieju „Muzealna Roszada”. Młodzi szachiści rywalizowali w dwóch oddzielnych grupach: do lat 12 i 18.

W klasyfikacji juniorów młodszych gnieźnianie uplasowali się na następujących pozycjach: 5 był Wojciech Doberschütz, który w siedmiu partiach zdobył 5,5 punktów, 14 Kacper Gumienny – 4,5 punktów, 19 Zuzanna Szeląg – 4 punkty, 20 – Szymon Nawrocki –  4 punkty, 30 Krystian Obara – 3,5 punktów, 38 Gracjan Korytowski – 3 punkty, 43 Edyta Nawrocka – 3 punkty, 62 Dorota Doberschütz – 0 punktów. Wśród juniorów starszych pewne zwycięstwo odniósł Szymon Banach – 6,5 punktów, zaś pozostali zawodnicy Chrobrego ukończyli rywalizację na następujących pozycjach: Karol Nawrocki z dorobkiem 4 punktów był 6, Dawid Nawrocki – 9 (4 punkty), Marek Nawrocki – 10 (3,5 punktów),  Jakub Pogodziński – 13 (3 punkty), Mikołaj Nawrocki – 15 (2,5 punktów).

Zobacz także: