Juniorzy Chrobrego na wielkopolskiej Gimnazjadzie i Licealiadzie

Duży sukces odnieśli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, którzy w rozegranym dziś w Zbąszyniu finale wielkopolskiej Licealiady, w stawce 41 czteroosobowych drużyn, uplasowali się na drugim miejscu. Warto zaznaczyć, że trzech zawodników tej drużyny to juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego. Punkty dla II LO zdobyli: Szymon Banach – 5, Marek Nawrocki – 5,5, Wojciech Frankowski – 5, Paulina Kałużna – 5. Natomiast drużyna II LO w Poznaniu, w której na I szachownicy występuje zawodnik Chrobrego Paweł Musiałkiewicz zakończyła rywalizację na miejscu 5 (Paweł uzyskał komplet 7 punktów)

Tymczasem wczoraj, również w Zbąszyniu, odbył się finał wielkopolskiej Gimnazjady. Powiat gnieźnieński reprezentowały dwie szkoły: Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie oraz ZSP Żydowo. W gronie 47 ekip Gimnazjum nr 1, w którym wystąpiło trzech szachistów Chrobrego zajęło miejsce 26 (Wojciech Doberschütz – 5 punktów, Igor Ryczkowski – 4 punkty, Paweł Tomczykowski – 2, Anna Michalczyk – 1), zaś ZSP w Żydowie miejsce 36. Należy żałować, że powiatu gnieźnieńskiego nie reprezentowała drużyna gimnazjalistów z Szczytnik Duchownych, w których występuje troje zawodników Chrobrego, w tym dwóch doświadczonych drugoligowców.

Zobacz także:

Wyniki Wielkopolskiej Licealiady 2014 – Zbąszyń, 29.01.2014 r.

Wyniki Wielkopolskiej Gimnazjady 2014 – Zbąszyń, 28.01.2014 r.

Relacja z portalu informacjelokalne.pl

Relacja ze strony II LO w Gnieźnie