Juniorzy Chrobrego na wielkopolskiej „Gimnazjadzie”

W sobotę, 10 grudnia b.r. dwóch juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego uczestniczyło w rozgrywanym w Poznaniu Finale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach – „Gimnazjada” 2011. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Każdy z wielkopolskich powiatów mógł być reprezentowany jedynie przez dwóch uczniów. W silnej stawce 52 gimnazjalistów z całej Wielkopolski Szymon Banach z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie uplasował się na wysokim 5 miejscu zdobywając 6,5 punktów. Jego kolega klubowy Marek Nawrocki z gimnazjum z Szczytnikach Duchownych zakończył rywalizację na miejscu 27 z dorobkiem 4,5 punktów. Opiekunem naszych gimnazjalistów w Poznaniu był nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie Piotr Elantkowski.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Gimnazjady

Reportaż ze strony WZSzach