Juniorzy Chrobrego w drużynowych rozgrywkach wielkopolskiej gimnazjady i licealiady

W czwartek i piątek, 14 i 15 lutego b.r. odbyły się w Poznaniu finały drużynowych rozgrywek wielkopolskiej gimnazjady i licealiady. Zostały one przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Każda drużyna składała się z trzech zawodników oraz jednej zawodniczki. W obu rozgrywkach uczestniczyli również juniorzy gnieźnieńskiego Chrobrego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum w Szczytnikach Duchownych, w składzie których wystąpiło trzech naszych zawodników. W gronie 52 gimnazjów z terenu całej Wielkopolski ekipa ze Szczytnik Duchownych zdobyła srebrny medal, gromadząc 11 punktów meczowych. Punkty dla zespołu zdobyli: Marek Nawrocki – 5, Karol Nawrocki – 6, Piotr Kamiński – 7. Gdyby nie vacat na IV szachownicy ostateczny wynik mógłby być jeszcze lepszy (nawiasem pisząc, trochę dziwi brak dziewczyny w zespole ze Szczytnik Duchownych. Chłopacy z tego zespołu niejednokrotnie wspominali o swoim powodzeniu wśród koleżanek, które chcą koniecznie nauczyć się gry w szachy 😀 ).

Natomiast w rozgrywkach licealiady, w których udział wzięło 45 drużyn, Gniezno reprezentowane było przez dwa zespoły: II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych. W składzie tego pierwszego wystąpiło trzech juniorów Chrobrego. Niestety nieco pechowe kojarzenie w ostatniej rundzie (mecz ze szkołą z Kościelca, zdecydowanie najsilniejszą ekipą licealiady) sprawiło, że z miejsca medalowego II LO spadło ostatecznie na pozycję 7. Punkty dla zespołu zdobyli: Szymon Banach – 7, Kamil Krasiński – 2,5, Wojciech Frankowski – 5, Aleksandra Simińska – 1.

Drużyna ZSE-O zakończyła rozgrywki na miejscu 22, zaś jej poszczególni zawodnicy punktowali w następujący sposób: Mikołaj Meller – 3, Jacek Kaźmierczak – 4, Rafał Stankiewicz – 4, Elżbieta Gulczyńska – 4.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki gimnazjady – Poznań, 15.02.2013 r.

Szczegółowe wyniki licealiady – Poznań, 15.02.2013 r.

Fotorelacja z licealiady nadesłana przez Krzysztofa Kamińskiego