Juniorzy Chrobrego w Ślesinie i Zbąszyniu

W mijającym tygodniu kilkoro młodych szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego wykorzystało zimową przerwę w zajęciach szkolnych i wzięło udział w dwu turniejach.

W mijającym tygodniu kilkoro młodych szachistów gnieźnieńskiego Chrobrego wykorzystało zimową przerwę w zajęciach szkolnych i wzięło udział w dwu turniejach. Pierwszym z nich był rozgrywany w dniach 9 i 10 lutego b.r. V Feryjny Festiwal dla Juniorów – Ślesin 2011. W rywalizacji przedszkolaków (turniej C) Dorota Doberschütz w gronie 20 zawodników uplasowała się na wysokim, 5 miejscu, zdobywając 4 punkty z 7 partii. Również w turnieju głównym, rozgrywanym w trakcie dwu dni festiwalu, nasi zawodnicy spisywali się bardzo dobrze. W grupie zawodników początkujących, legitymujących się niższymi kategoriami szachowymi (turniej B) Zuzanna Szeląg zajęła 4 miejsce z dorobkiem 4,5 punktów, zaś Krystian Obara był 9, gromadząc 4 punkty (oboje z 7 partii). W nieco silniejszej grupie zawodników (turniej A), Wojciech Doberschütz zakończył rywalizację na miejscu 11, zdobywając 3,5 punktów (również z 7 partii).

 

Natomiast 8 lutego b.r. w Zbąszyniu rozegrano otwarty turniej szachowy „Ferie Zima 2011”. Wziął w nim udział młody i bardzo uzdolniony zawodnik Chrobrego Krystian Obara, który w gronie ponad 80 zawodników – wśród których było również spore grono doświadczonych seniorów – uplasował się miejscu 52, gromadząc 3 punkty z 7 partii.

Zobacz także:

Zdjęcia z festiwalu szachowego dla juniorów – Ślesin luty 2011

wyniki turnieju w Zbąszyniu luty 2011

wyniki turnieju w Ślesinie grupa A

wyniki turnieju w Ślesinie grupa B

wyniki turnieju w Ślesinie grupa C