Juniorzy Chrobrego w Szklarskiej Porębie

W dniach 8-14 listopada b.r. rozegrano w Szklarskiej Porębie Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych.

W walce o awans do przyszłorocznych finałów udział wzięło ponad 100 adeptów królewskiej gry, a wśrod nich sześcioro reprezentantów gnieźnieńskiego Chrobrego. W grupach wiekowych do lat 11 i 13, w których awans uzyskiwało po 4 najlepszych, nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: (D 11) 13 Maria Kamińska – 4,5 punktów; (C 13) 16 Antoni Kamiński – 4,5 punktów, 21 Maksymilian Łepski – 3,5 punktów. W grupie najstarszych juniorów (C 17), w której awans uzyskiwała pierwsza „10”, wystąpiło trzech naszych juniorów. Zakończyli oni rywalizację na miejscach: 11 Piotr Kamński – 5 punktów, 28 Dawid Romański, 29 Kamil Żurawski – po 3,5 punktów (wszyscy z 9 partii). Trenerem naszych juniorów w Szklarskiej Porębie był Krzysztof Chojnacki, zaś opiekunem Paweł Kamiński. 

Zobacz także:

Wyniki w grupie D 11

Wyniki w grupie C 13

Wyniki w grupie C 17 

Strona półfinałów