Juniorzy na medal!

W mijający weekend, 16 i 17 lutego dokończono w Kaliszu rozgrywki Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów. Biorący w nich udział juniorzy Chrobrego II nie zaprzepaścili szansy i odnosząc w czterech ostatnich rundach trzy zdecydowane zwycięstwa oraz notując jeden remis, uplasowali się w ligowej tabeli ostatecznie na trzecim miejscu.

Warto jednak zaznaczyć, że gnieźnieńska drużyna jest pierwszym w kolejności zespołem awansującym do III ligi, gdyż zdobywcy złotych i srebrnych medali w IV-ligowych rozgrywkach: ekipy KTS-W IV Kalisz i KTS-W III Kalisz nie mogą awansować do III ligi juniorów, gdyż posiadają już jedną drużynę (KTS-W II Kalisz) na tym szczeblu rozgrywek. Punkty dla Chrobrego II zdobyli: Wojciech Doberschütz – 6 z 7 partii, Jakub Pogodziński – 0 z 2, Kamil Żurawski – 8 z 9, Dawid Romański – 8 z 9, Antoni Kamiński – 9 z 9!, Edyta Nawrocka – 4,5 z 9, Dorota Doberschütz 4 z 9. Należy podkreślić indywidualne sukcesy odniesione przez naszych młodych zawodników: 11-letni Antek Kamiński z kompletem zwycięstw zdobył złoty medal na 4 szachownicy. „Złoto” zdobył również Dawid Romański, który okazał się najlepszy na 3 szachownicy. Natomiast na 2 szachownicy medal brązowy wywalczył Kamil Żurawski. Ponadto cieszy zdobycie przez naszych zawodników: Wojciecha Doberschütza, Kamila Żurawskiego, Dawida Romańskiego oraz Antka Kamińskiego II kategorii szachowych. Stanowi to niewątpliwy i obiektywny dowód poczynionych przez nich postępów w grze. Opiekunami naszych juniorów w Kaliszu byli oprócz rodziców Mirosław Sobczak oraz Emil Wiśniewski.

Udział młodych zawodników Chrobrego w rozgrywkach Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gniezna

 

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów, Kalisz 9-17.02.2013 r.

Zdjęcia nadesłane przez Mirosława Sobczaka