Już w najbliższy piątek inauguracja GP Dyrektora MOK 2016 – REGULAMINY

Miło nam poinformować, że już w najbliższy piątek, 15 stycznia b.r. inaugurujemy popularne wśród gnieźnieńskich miłośników królewskiej gry rozgrywki Grand Prix Dyrektora MOK. 

Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczna edycja składać się będzie z dwóch oddzielnych cykli: turniejów szachów szybkich oraz turniejów szachów błyskawicznych. W pierwszym z nich rozegramy 10 turniejów tempem P 8’+3”, zaś w drugim 20 turniejów szachów błyskawicznych (10 tempem P 5′ i 10 tempem P 3’+2″). Zatem w każdym miesiącu odbywać się będą nie 2, ale 3 turnieje. 

W turnieju szachów szybkich utrzymana zostaje klasyfikacja drużynowa (z jednym juniorem w drużynie), jednak podniesiona została średnia liczba punktów rankingowych drużyny (do 2000, czyli drużynę stanowić może np. dwóch zawodników z I kategorią lub jeden kandydat na mistrza i drugi z II kategorią itd.). 

W stosunku do roku ubiegłego podniesione i ujednolicone zostały nagrody w poszczególnych turniejach szachów błyskawicznych oraz wprowadzona nagroda dla zwycięzcy w każdym z turniejów szachów szybkich. Sprawia to, że w minimalnym stopniu podniesione zostało wpisowe do turniejów.  

Wzorem lat ubiegłych turnieje rozgrywane będą w sali 402 Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapisy do godziny 17.30. Pierwsza runda o 17.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Poniżej zamieszczamy komunikaty wraz terminarzem i regulaminem cyklu Grand Prix Dyrektora MOK 2016 w szachach szybkich i błyskawicznych.

Zobacz także: 

Komunikat GP Dyrektora MOK 2016 w szachach szybkich

Komunikat GP Dyrektora MOK 2016 w szachach błyskawicznych