Szachiści Chrobrego w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach 17-18 stycznia 2014 r. odbyły się w Katowicach Indywidualne i Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Oba turnieje rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9-rund w tempie szachów szybkich P 15′. W rywalizacji indywidualnej kobiet dobrze spisała się reprezentująca Politechnikę Poznańską zawodniczka Chrobrego Jagoda Gołek, która w stawce 66 zawodniczek uplasowała się na wysokim, 14 miejscu z dorobkiem 5,5 punktów. Natomiast w turnieju mężczyzn udział wziął zawodnik Chrobrego Kamil Jędrzejewski, który reprezentował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W gronie 177 szachistów Kamil, po zdobyciu 4 punktów – uplasował się na miejscu 125.

Nasi zawodnicy reprezentowali swoje uczelnie również w rozegranym w tym samym miejscu w dniach 18-19 stycznia turnieju drużynowym Akademickich Mistrzostwach Polski. W stawce 32 uczelni Politechnika Poznańska wywalczyła brązowy medal (Jagoda uzyskała 1,5 punktów z 2 partii), zaś poznański Uniwersytet Ekonomiczny zakończył rywalizację na miejscu 6 (Kamil uzyskał 3 punkty z 9 partii).

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Indywidualnych Akademickich MP Kobiet – Katowice, 17-18.01.2014 r.

Szczegółowe wyniki Indywidualnych Akademickich MP Mężczyzn – Katowice, 17-18.01.2014 r.

Szczegółowe wyniki Drużynowych Akademickich MP – Katowice, 18-19.01.2014 r.