Klubowy Turniej Szachów Błyskawicznych i Szachowy Turniej Par z udziałem szachistów z Litwy

W piątek, 5 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Klubowy Turniej Szachów Błyskawicznych P 3’+2”. W rozgrywkach wzięło udział 18 zawodników, w tym pięciu szachistów z partnerskiego miasta Radviliskis na Litwie: Arunas Zemlickas, Kestutis Mikalauskis, Lukas Bagvilas, Dangis Bagdanskis i Albertas Vitartas. Po rozegraniu 13 rund zwycięzcą okazał się Lukas Bagvilas – 10,5 punktów, który triumfował również w kategorii juniorów i zawodników z Litwy. Miejsce drugie zajął Paweł Nawrocki – 10 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się Jan Kujawski – 9,5 punktów.

W sobotę, 6 maja na starcie Szachowego Turnieju Par stanęło 14 ekip. Każdy zespół rozegrał 7 meczów tempem P’10. Zwycięstwo w turnieju odniosła para Paweł i Karol Nawroccy. W klasyfikacji par ze średnim rankingiem do 1700 najlepszym okazał się duet Mirosław Sobczak i Lena Frąckowiak. Wśród par z rankingiem do 1400 triumfował zespół Ewa Zamiar i Wiktoria Manuszewska, a Tymoteusz Bakaj i Kamil Kula to zwycięzcy w kategorii do rankingu 1100.

Piątkowy i sobotni turniej sędziował Szymon Banach.

Zobacz także:

Wyniki Klubowego Turnieju Szachów Błyskawicznych

Wyniki Szachowego Turnieju Par

Zdjęcia z Szachowego Turnieju Par nadesłane przez Wiolettę Bakaj