Kolejne turnieje GP o Puchar Dyrektora MOK

W piątek, 24 stycznia b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury rozegrano kolejne turnieje w ramach Grand Prix Dyrektora MOK 2014. Pierwszym z nich był turniej szachów błyskawicznych P 3’+2″, w którym udział wzięło 17 uczestników. Zawody przeprowadzono w nowatorski – jak na gnieźnieńskie warunki – sposób: odbyło się 7 rund systemem szwajcarskim, w których skojarzona para rozegrała dwie partie (białym i czarnym kolorem). Zwyciężył Szymon Banach – 12 punktów, który wyprzedził Marka Nawrockiego i Wiesława Banacha – obaj po 11,5 punktów. Najlepszą kobietą okazała się Zuzanna Szeląg – 7 punktów. Wśród juniorów triumfował Szymon Banach, zaś w gronie zawodników z III kategorią Jan Kukorowski – 8,5 punktów.

Natomiast drugi turniej – GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014 – przeznaczony był dla młodych adeptów szachów do IV kategorii włącznie. Na starcie zgromadził ośmioro juniorów ze szkółki szachowej MOK, którzy rozegrali 7 rund systemem kołowym w tempie szachów szybkich P 10′. Zwycięstwo z kompletem punktów odniósł Aleksander Łepski, który wyprzedził Igora Ryczkowskiego – 6 punktów i Julię Zamiar – 5 punktów.

Oba turnieje sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Zobacz także:

Wyniki I turnieju GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 24.01.2014 r.

Klasyfikacja GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 1 turnieju

Wyniki I turnieju GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014

Klasyfikacja GP Juniorów w szachach szybkich o Puchar Dyrektora MOK 2014