Kolejny pracowity weekend naszych szachistów

Szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego spędzili kolejny pracowity weekend, uczestnicząc w dwóch ogólnopolskich imprezach.

W sobotę, 28 listopada b.r. Dawid i Marek Romańscy rywalizowali w Przysieku w IV Szachowych Mistrzostwach Polski Rolników. W 9-rundowym turnieju szachów szybkich (P 15′) nasi zawodnicy w stawce 59 zawodników uplasowali się odpowiednio na miejscu 7 i 35 miejscu. W klasyfikacji juniorów do lat 18 Dawid uplasował się na pozycji drugiej.

Natomiast w niedzielę, 29 listopada b.r. w zorganizowanym już po raz piąty w Kaliszu Ogólnopolskim Turnieju Szachów Rodzinnych udział wzięło liczne grono gnieźnieńskich miłośników królewskiej gry. Impreza zgromadziła na starcie aż 121 ekip, z których każda składała się z dwóch spokrewnionych w najbliższym stopniu osób. Warunkiem uczestnictwa było nie przekroczenie przez drużynę średniego rankingu 1800 punktów. Wśród startujących drużyn było 10 zespołów, w których przynajmniej jeden szachista jest zawodnikiem Chrobrego. Rozegrano 8 rund systemem szwajcarskim, tempem po 15 minut dla zawodnika. Ponownie duży sukces odnotowała para Paweł i Karol Nawroccy, która zgromadziła 13 punktów meczowych i uplasowała się na miejsu drugim. Pozostałe nasze pary zajęły następujące pozycje:

8 – Jacek Miętkiewicz, Iwo Czajka

10 – Jan i Wojciech Kukorowscy

14 – Dawid i Marek Romańscy 

16 – Marek i Szymon Nawroccy

20 – Kamil i Mateusz Żurawscy

25 – Przemysław i Wojciech Doberschütz 

30 – Tomasz i Jarosław Orczykowscy 

46 – Kamil i Damian Krasińscy 

69 – Ewa i Julia Zamiar 

Zobacz także:

Wyniki IV Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników – Przysiek, 28.11.2015 r.

Wyniki  V Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Rodzinnych – Kalisz, 29.11.2015 r.