Kolejny turniej GP Dyrektora MOK w grze błyskawicznej za nami

W piątek, 25 stycznia b.r. rozegrano drugi turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej.

Tym razem turniej zorganizowano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika na rozegranie partii. W gronie 19 zawodników zdecydowane zwycięstwo z dorobkiem 10 punktów odniósł Paweł Nawrocki, który wyprzedził Mirosława Sobczaka – 8,5 punktów oraz Łukasza Bardeli – 8 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg z dorobkiem 6 punktów. Wśród juniorów do lat 18 zwycięzcą został Karol Nawrocki – 7 punktów, zaś wśród zawodników legitymujących się III kategorią szachową triumfował Wojciech Doberschütz – 5,5 punktów.

W tym samym czasie rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 7 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Igor Ryczkowski, który wyprzedził Jana Kukorowskiego – obaj z dorobkiem 4 punktów oraz Mateusza Żurawskiego – 3 punkty.

Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej rozgrywany tempem po 10 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 1 lutego 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki II turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5,)- 25.01.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 2 turniejach

Wyniki II turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 25.01.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 2 turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga