Kolejny turniej w Prymusie

W czwartek, 4 kwietnia b.r. z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowano w Językowej Szkole Podstawowej Prymus w Gnieźnie dwa 6-rundowe turnieje szachowe, rozegrane tempem po 10 minut na zawodnika.

 Udział w nich wzięło łącznie ponad sześćdziesięcioro młodych adeptów królewskiej gry, którzy zgłosili chęć rywalizacji w nich.

W pierwszym z turniejów w szranki stanęło 29 najmłodszych uczniów Prymusa, którzy uczęszczają do klas I-III. Pewne zwycięstwo z kompletem 6 punktów odniósł Oliwier Radwański – jedyny przedszkolak w stawce uczestników. Wyprzedził on Gabriela Januchowskiego – 5 punktów oraz Damiana Lachiewicza – 4,5 punktów. 

Natomiast w turnieju uczniów klas IV i starszych oraz gimnazjalistów, w którym udział wzięło 33 szachistów zwycięstwo z dorobkiem 5,5 punktów odniósł Karol Stanisławski, wyprzedzając Oskara Radwańskiego i Kamila Kulę – obaj po 5 punktów.  

Rozegrany turniej był drugim z trzech imprez szachowych zaplanowanych w obecnym roku szkolnym w Prymusie. Kolejny odbędzie się w czerwcu b.r. Najlepsi zawodnicy w całym cyklu otrzymają wraz ze świadectwami okolicznościowe medale oraz atrakcyjne nagrody.  

Zobacz także:

Wyniki turnieju klas I-III

Wyniki turnieju klas IV i starszych

Zdjęcia z turnieju (po otrzymaniu)