Letnie zmagania naszych zawodników

W ostatnich dniach kilkoro zawodników Chrobrego brało udział w dwóch tradycyjnych turniejach szachów klasycznych. Pierwszym z nich był rozgrywany w naszej stolicy w dniach 8-16.07 9-rundowy Warsaw Najdorf Chess Festival (gr. B), w ktorym wystąpiła Zuzanna Szeląg. W stawce 114 szachistów nasza reprezentantka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na miejscu 40 (drugie miejsce wśród juniorek do lat 18) z dorobkiem 5 punktów, wypełniając normę kandydacką. Natomiast w dniach 10-16.07 odbył się XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W rywalizacji grupy A z udziałem 76 zawodników Piotr Czapliński był 64 z dorobkiem 3,5 punktów; w grupie do lat 10 (40 uczestników) Filip Witkowski uplasował się na miejscu 18, gromadząc 5 punktów, zaś w grupie do lat 8 (26 uczestników) Jan Zielonka był 23 (3 punkty), a Mateusz Witkowski 25 z dorobkiem 1 punktu. 

Zobacz także:  

Warsaw Najdorf Chess Festival (gr. B)

Kowalewo Pomorskie gr. A

Kowalewo Pomorskie gr. do lat 10

Kowalewo Pomorskie gr. do lat 8