Letnie zmagania reprezentantów Chrobrego

Wraz z nastaniem letnich wakacji zaktywizowali się szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy reprezentują nasz klub podczas różnych imprez szachowych.

 

W dniach 27-28 czerwca b.r. Edyta i Szymon Nawroccy uczestniczyli w zorganizowanym w Marzeninie tradycyjnym memoriale biskupa Jerzego Dąbrowskiego, który przeznaczony jest dla juniorów wywodzących się głównie z okolicznych klubów i szkółek szachowych. W 7-rundowym turnieju (P 60′) do lat 16, w którym udział wzięło 22 zawodników Edyta zdobyła 5 punktów co pozwoliło jej uplasować się w klasyfikacji generalnej na miejscu 4, zaś w klasyfikacji dziewcząt na miejscu 2. Natomiast Szymon w tym samym turnieju zgromadził 4,5 punktów i zajął ostatecznie 7 miejsce. 

Jan Kukorowski spróbował rywalizacji w szachach szybkich podczas rozgrywanego w nadmorskich Łazach XII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Perła Bałtyku”. W 9-rundowym turnieju (P 13’+2”) rozegranym w dniu 2 lipca z udziałem 122 zawodników nasz reprezentant zdobył 5 punktów i uplasował się na 44 miejscu. 

Natomiast Dawid i Marek Romańscy uczestniczyli w zorganizowanych w Tleniu III Otwartych Mistrzostwach Kujaw i Pomorza w szachach klasycznych. W 9-rundowym turnieju P 90’+30”, który na starcie zgromadził 18 zawodników Dawid Romański zgromadził 4,5 punktów i zajął miejsce 9, zaś Marek Romański zdobył 1 punkt i zakończył rywalizację na miejscu 18. 

Zobacz także:

XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. ks. b. Jerzego Dąbrowskiego – Marzenin, 27-28.06.2016 roku

XII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku” – Turniej szachów szybkich – Łazy, 2.07.2016 roku

III Otwarte Mistrzostwa Kujaw i Pomorza w szachach klasycznych – Tleń, 26.06-03.07.2016