Letnie zmagania szachistów Chrobrego

Pomimo okresu wakacyjnego nie próżnują szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy biorąc udział w kilku imprezach osiągnęli następujące wyniki:

W rozegranych 19 czerwca b.r. Otwartych Mistrzostwach Wągrowca w Szachach Błyskawicznych 2022 (11 rund tempem 3’+2”) w stawce 40 zawodników, w klasyfikacji generalnej miejsce 3 zajął Alan Jagodziński, zaś jego brat Olaf zakończył rywalizację na miejscu 9. Tym samym uplasowali się oni na 1 i 2 miejscu w klasyfikacji juniorów starszych.

Wyniki turnieju

W rozegranym w dniach 24 czerwca – 4 lipca b.r. VII Międzynarodowym Festiwalu im. Lecha Kaczyńskiego, w turnieju głównym A (ELO>2000), w stawce 27 miejsce zajął Krzysztof Chojnacki. W turnieju B (ELO 1601-2000) w stawce 51 zawodników Witold Lewandowski był 11 (1 miejsce wśród juniorów do lat 18), Stanisław Borkowski 20 ( miejsce wśród juniorów do lat 18, Łukasz Nowak 24, Piotr Czapliński 28, Alan Jagodziński 40 (3 miejsce wśród juniorów do lat 18), Olaf Jagodziński 41.  W turnieju C (ELO<1600) w stawce 75 zawodników Kacper Roj uplasował się na miejscu 28 i wypełnił normę na III kategorię szachową.

Wyniki turnieju A

Wyniki turnieju B

Wyniki turnieju C

Natomiast 3 lipca b.r. w rozegranym w ramach XI Ślesińskiego Festiwalu Szachowego, w turnieju indywidualnym (7 rund tempem P 15’) w stawce 131 zawodników nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach:

2 – Karol Stanisławski

3 – Mirosław Sobczak

25 – Andrei Maksimenko Jr

26 – Andrzej Józefczak

38 – Krzysztof Nawrocki

55 – Tomasz Nawrocki

101 – Antoni Bernaciak

Wyniki turnieju indywidualnego

W turnieju drużynowym tegoż festiwalu (7 rund tempem P 15’), w stawce 22 czteroosobowych ekip LKS Chrobry zakończył rywalizację na miejscu 9.

Wyniki turnieju drużynowego

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Nawrockiego i Mirosława Sobczaka