Letnie zmagania szachistów Chrobrego

Jak co roku szachiści Chrobrego wykorzystują okres wakacyjny i z powodzeniem biorą udział w licznych imprezach szachowych organizowanych na terenie całego kraju.

 

Tym razem największa ich grupa startowała w Kowalewie Pomorskim, gdzie w dniach 10-16 lipca b.r. odbył się tradycyjny międzynarodowy festiwal szachowy. W 9-rundowym turnieju A – dla zawodników z rankingiem ELO powyżej 1800 – w silnej stawce 23 zawodników Szymon Banach z dorobkiem 4,5 uplasował się na miejscu 13, zaś Dawid Romański, po zgromadzeniu 1,5 punktów był 23. W turnieju B – dla zawodników z rankimgiem 1601-2000 – w gronie 61 szachistów Piotr Kamiński był 15 – 5,5 punktów, Jan Kukorowski 37 – 4 punkty, Antoni Kamiński 47 – 3,5 punktów – wszyscy z 9 partii. Natomiast w turnieju C, dla zawodników z rankingiem do 1600, Wojciech Kukorowski z dorobkiem 6 punktów zakończył rywalizację na miejscu 11, zaś Marek Romański na 38 – 4 punkty. 

Również dwoje innych reprezentantów naszej drugoligowej drużyny juniorskiej rywalizowało w turniejach szachów klasycznych. W dniach 12-19 lipca b.r. Jacek Miętkiewicz startował w VIII Festiwalu Szachowym „Świętokrzyskie 2015”, który rozegrany został w Siepli. Po rozegraniu 9 partii zgromadził on 4,5 punktów, co pozwoliło mu w grupie 26 szachistów zająć 12 miejsce. Z kolei nasza utalentowana juniorka młodsza Zuzanna Szeląg uczestniczyła w rozegranym w stolicy Wielkopolski w dniach 11-19 lipca b.r. turnieju Międzynarodowe Szachowe Lato „Poznań 2015”. W 9-rundowej rywalizacji nasza reprezentantka zdobyła 5,5 punktów, zajmując w silnej stawce 56 zawodników bardzo wysokie 10 miejsce oraz wypełniając normę kandydata na mistrza.

Jak zwykle w okresie wakacyjnym nie próżnuje także jeden z liderów naszej ekstraligowej drużyny seniorskiej – Krzysztof Chojnacki. Uczestniczył on w dwóch bardzo silnie obsadzonych turniejach, w których potwierdził swoją wysoką formę. Najpierw nasz zawodnik wziął udział w rozegranym w Szklarskiej Porębie w dniach 28 czerwca-5 lipca b.r. VIII Turnieju Szachowym „Sudety 2015”. W stawce 67 zawodników reprezentant Chrobrego uplasował się na 6 miejsu, zdobywając 6,5 punktów. Nastpnie wziłął udział w XXX Międzynarodowym Turnieju Szachowym im T. Gniota, który odbył się w dniach 8-16 lipca w Policach i na starcie zgronmadził 36 miłosników królewskiej gry, w tym kilkunastu arcymistrzów oraz mistrzów międzynarodowych. Także i tym razem Krzysztof nie zawiódł i z dorobkiem 5,5 punktów na koncie zakończył rywalizacje na miejscu 8.  

Zobacz także: 

Kowalewo Pomorskie – grupa A

Kowalewo Pomorskie – grupa B

Kowalewo Pomorskie – grupa C

VIII Festiwal Szachowy „Świętokrzyskie 2015”

Międzynarodowe Szachowe Lato „Poznań 2015”

Zdjęcia z Poznania przesłane przez Krzysztofa Szeląga

Turniej Szachowy „Sudety 2015” w Szklarskiej Porębie

XXX Międzynarodowy Turniej Szachowy im T. Gniota w Policach

Relacje i galerie zdjęć z powyższych turniejów na Facebooku