Letnie zmagania szachistów

Mimo że letnie miesiące raczej nie sprzyjają szachowej rywalizacji, zawodnicy Chrobrego uczestniczą w licznych turniejach indywidualnych. Szczególnie cieszy udział w nich naszych juniorów, którzy starają się wykorzystywać czas wolny od zajęć lekcyjnych do podnoszenia swoich szachowych umiejętności. W niedzielę, 14 sierpnia b.r. ośmioosobowa ekipa szachistów Chrobrego wybrała się do Wągrowca, by wziąć udział w tradycyjnym turnieju szachów przyspieszonych rozegranym w ramach „43 Lata na Pałukach”. Każdy z 49 uczestników rozegrał po 9 półgodzinnych partii. Nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 4 Mirosław Sobczak – 6,5 punktów, 8 Winicjusz Fengier, 9 Jan Kujawski – obaj po 6 punktów, 11 Wiesław Banach, 15 Szymon Banach, który był najlepszym w klasyfikacji juniorów do lat 18 – obaj po 5,5 punktów, 26 Marek Nawrocki, 28 Piotr Przybylski – obaj po 4,5 punktów, 35 Karol Nawrocki – 4 punkty. W turnieju zwyciężył Przemysław Sydow z Lechlinka – 8 punktów, przed Markiem Olszewskim z Chemika Bydgoszcz – 7,5 punktów i Dariuszem Szopierajem z Ziemowita Złotów – 7 punktów.

 

Natomiast w dniach od 14 do 21 sierpnia b.r. siedmioro juniorów Chrobrego, którzy uczęszczają na zajęcia szkółki szachowej MOK, uczestniczyło w obozie szachowym w Obrze koło Wolsztyna. Poza zajęciami i treningami szachowymi, przeplatanymi aktywnym spędzaniem czasu nad pobliskim jeziorem, młodzi adepci szachów rozgrywali również turnieje. W turnieju A, przeznaczonym dla zawodników z II i III kategorią duży sukces odniósł 11-letni Wojciech Doberschütz, który w siedmiu partiach wywalczył 4 punkty i uplasował się na 3 miejscu. Jego klubowy kolega, Piotr Kamiński, zdobywając 3,5 punktów zakończył rywalizację na miejscu 5. W turnieju B, dla zawodników z IV i V kategorią Szymon Dopierała był 10 po zdobyciu 4 punktów, 17 Igor Ryczkowski – 3 punkty, 19 Jakub Pogodziński, 21 Aleksandra Hubert, 22 Antoni Kamiński – wszyscy po 2,5 punktów.

Kolejnymi imprezami, w których udział wzięli zawodnicy Chrobrego były dwa turnieje rozegrane w niedzielę, 28 sierpnia b.r. w Słopanowie koło Szamotuł. Pierwszy z nich, przeznaczony dla juniorów do lat 12, zdominowali młodzi zawodnicy Chrobrego. Bezdyskusyjne zwycięstwo odniósł Wojciech Doberschütz, który wygrywając wszystkie 6 partii potwierdził swoje niemałe już umiejętności i duży talent. Jego młodsza siostra, 7-letnia Dorota, zdobyła 4 punkty i okazała się najlepszą wśród dziewcząt. Zuzanna Szeląg zgromadziła 3 punkty i w klasyfikacji dziewcząt uplasowała się na miejscu trzecim. Drugi turniej miał formułę OPEN i rozgrywany był na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika. Zwyciężyła Dorota Sikorska z Lecha Poznań – 8 punktów, przed Tomaszem i Łukaszem Kałużnymi z Pocztowca Poznań – obaj po 7 punktów. Szymon Banach był 4, zaś Przemysław Doberschütz 6 – obaj po 6 punktów.

Zobacz także:

Zdjęcia z turnieju w Wągrowcu – sierpień 2011

Szczegółowe wyniki turnieju juniorów w Obrze – grupa A – sierpień 2011

Szczegółowe wyniki turnieju juniorów w Obrze – grupa B – sierpień 2011

Zdjęcia z Obry (w przygotowaniu)

Szczegółowe wyniki turnieju juniorów w Słopanowie – sierpień 2011

Szczegółowe wyniki turnieju OPEN w Słopanowie – sierpień 2011

Zdjęcia z turniejów w Słopanowie