Ligowa niedziela z udziałem gnieźnieńskich szachistów

Miniona niedziela (9.12.) stała w Wielkopolsce pod znakiem rozgrywek ligowych. Nasze drużyny, rywalizujące na „trzech frontach”, uzyskały następujące rezultaty:  

W zorganizowanym w gnieźnieńskim MOK-u zjeździe Wielkopolskiej III Ligi Seniorów drużyna Chrobrego II pokonała ekipę Piasta Śrem w stosunku 3,5-2,5, a następnie pokonała UMKS „Na Pięterku” Poznań 5-1. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Krzysztof Raczyński – 1,5, Szymon Banach – 1, Wiesław Banach – 0,5 (z jednej partii), Marcel Butyrowski – 2, Mirosław Sobczak – 1 (z jednej partii), Marta Tomczak – 1. 

Natomiast występujące w rozgrywkach IV ligi drużyny Chrobrego III i Chrobrego IV rywalizowały w Pleszewie. Chrobry III pokonał drużynę Orłów Pleszew w stosunku 4,5-0,5 i zremisował z JKSz-W Jarocin 2,5-2,5, zaś Chrobry IV zwyciężył w meczu z JKSz-W Jarocin 3-2 i rozgromił ekipę Orłów Pleszew 5-0. Punkty dla Chrobrego III zdobyli: Jan Wojdak – 1,5, Kamil Żurawski – 1,5, Jan Kabziński – 1,5, Maksymilian Łepski – 0,5, Ewa Zamiar – 1,5; natomiast dla Chrobrego IV: Jan Kukorowski – 1, Jarosław Tomczykowski – 1, Zygmunt Kujawski – 2, Witold Lewandowski – 2, Agata Wesołowska – 2.

Dwie kolejne rundy rozegrano także w ramach nowych rozgrywek, którymi jest MLS CENTRUM – Międzyregionalna Liga Szachowa. Tym razem gospodarzem zjazdu była występująca w nim drużyna Prymusa Gniezno. Gnieźnianie w pierwszym swoim meczu zremisowali ze Smeczem Konin 2-2, a następnie ulegli zespołowi Hetmana Konin 0-4. Punkty dla Prymusa zdobyli: Oskar Radwański – 1, Filip Witkowski – 1.

Zobac także:

Strona Wielkopolskiej III Ligi Seniorów

Strona Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów (grupa B)

Strona Międzyregionalnej Ligi Szachowej