Ligowcy zakończyli sezon 2015/2016

W minioną niedzielę, 8 maja b.r. zakończyły tegoroczny sezon drużyny gnieźnieńskiego Chrobrego, które występowały w rozgrywkach Wielkopolskiej III i IV Ligi Seniorów. III-ligowcy finiszowali podczas zjazdu w Śremie, remisując z faworyzowaną ekipą ASSz Lipno Stęszew 3-3, a następnie wygrywając z zespołem Wieniawy Leszno w stosunku 4-2. Punkty dla gnieźnian w obu meczach zdobyli: Szymon Banach – 1, Mirosław Sobczak – 0, Rafał Nowak – 1,5, Emil Wiśniewski – 1,5, Ryszard Kujawski – 2, Zuzanna Szeląg – 1. Nasza drużyna zakończyła rywalizację na trzecim miejsu w ligowej tabeli z 15 „oczkami” na koncie. Punkty dla naszego zespołu zdobywali: Szymon Banach – 5,5 z 9 partii, Krzysztof Raczyński – 6 z 9, Mirosław Sobczak – 3 z 9, Wiesław Banach – 2 z 2, Rafał Nowak – 9 z 10 (najlepszy rezultat na 3 szachownicy), Jagoda Gołek – 3 z 4, Piotr Kamiński 1 z 1, Emil Wiśniewski – 4,5 z 7, Zuzanna Szeląg – 3,5 z 7, Piotr Grzelachowski 1 z 3, Ryszard Kujawski – 3 z 4.   

W Wielkopolskiej IV Lidze Seniorów ostatni zjazd zorganizowano w Skalmierzycach. Chrobry III pokonał GKS Gorzyce Wielkie w stosunku 4-1, a następne uporał się z TTSz Tęcza Turek 2,5-1,5. Punkty dla naszej drużyny w obu meczach zdobyli: Kamil Żurawski – 2, Jan Kukorowski – 1,5, Maksymilian Łepski – 2, Mateusz Żurawski – 1.  

Natomiast zespół Chrobrego IV – występujący równeż w IV lidze – przegrał z KTS II Kalisz w stosunku 2-3 oraz nie sprostał OTSz II Ostrów Wielkopolski 1-4. Chrobrzacy punktowali w tych meczach następująco: Dawid Romański – 0,5, Marcel Butyrowski – 1, Agata Wesołowski 1,5 (wypełniona norma na II kategorię szachową), Wojciech Kukorowski – 0, Jacek Kukorowski – 0. W ligowej tabeli Chrobry III zakończył rywalizację na miejscu drugim z dorobkiem 16 punktów, zaś Chrobry IV na miejscu 8 po zgromadzeniu 8 punktów.

Zobacz także: 

Strona Wielkopolskiej III Ligi Seniorów 2015/2016

Strona Wielkopolskiej IV Ligi Seniorów gr. B 2015/2016