Majówkowe zmagania gnieźnieńskich szachistów

Podczas majówkowego „długiego weekendu” szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego oraz adepci Szkółki Szachowej MOK rywalizowali w kilku turniejach. Oto relacje oraz wyniki:

Zaczynamy od relacji nadesłanej przez p. Monikę Butyrowską z Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Kaszëbë Ôpen”, który odbył się w Lipuszu.

Dobry występ zawodników Chrobrego w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Kaszëbë Ôpen”

W dniu 28 kwietnia 2019 r. rozpoczął się na Kaszubach turniej szachów klasycznych, czyli Międzynarodowy Festiwal Szachowy„Kaszëbë Ôpen” w Lipuszu. W turnieju wzięło udział sześcioro zawodników LKS Chrobry Gniezno. W grupie A nasi szachiści zakończyli rozgrywki na następujących miejscach: III miejsce Marcel Butyrowski 6 pkt (uzyskana norma na k), X miejsce Jan Kukorowski 4,5 pkt. Natomiast w grupie B chrobrzacy zajęli kolejno: Witold Lewandowski V miejsce 6 pkt, Mateusz Żurawski VII miejsce 6 pkt, Wojciech Kukorowski XVI miejsce 5 pkt i Stanisław Borkowski XX miejsce 4,5 pkt.

Opiekunami naszych szachistów byli: Jacek Kukorowski i Ireneusz Butyrowski.

Zachęceni używaną na tym terenie sentencją „Każda dobra dusza powraca do Lipusza” oraz świetną organizacją turnieju, gorąco polecamy udział w kaszubskich rozgrywkach za rok.

Monika Butyrowska

Dodajmy, że w rozegranym jako impreza towarzysząca turnieju szachów błyskawicznych 3’+2” nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach:

6 – Jan Kukorowski

21 – Stanisław Borkowski

22 – Witold Lewandowski

31 – Mateusz Żurawski

Natomiast 2 maja w Żninie rozegrano jednodniowy Turniej Majowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W grupie B (z udziałem 34 zawodników) udział wzięło siedmioro reprezentantów Chrobrego, którzy zakończyli rywalizację na następujących pozycjach:

3 – Alan Jagodziński

8 – Olaf Jagodziński

20 – Karol Szeszycki

21 – Anna Oszutowska

23 – Michał Górecki

25 – Leon Szeszycki

28 – Ewa Szeszycka

Jak zwykle największym powodzeniem wśród gnieźnieńskich szachistów cieszył się turniej szachów szybkich, rozgrywany tradycyjnie w dniu 3 maja w Wapnie. W stawce 97 uczestników nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach:

4 – Szymon Banach

12 – Jan Wojdak (drugi w klasyfikacji juniorów)

16 – Paweł Nawrocki

23 – Mirosław Sobczak

42 – Karol Stanisławski

47 – Alan Jagodziński

48 – Kamil Żurawski

54 – Olaf Jagodziński

55 – Zuzanna Szeląg

68 – Anna Oszutowska

74 – Marek Romański

75 – Aleksandra Łukasik

80 – Lena Frąckowiak

86 – Michał Górecki

87 – Tymoteusz Bakaj

W dniu 1 maja odbył się w Rogoźnie turniej szachów szybkich, w którym udział wzięło kilkoro juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego. Niestety nie opublikowano jak dotąd wyników z tej imprezy i póki co nie możemy ich przedstawić.

Zobacz także:

Wyniki turnieju A w Lipuszu

Wyniki turnieju B w Lipuszu

Wyniki turnieju towarzyszącego w Lipuszu

Zdjęcia z Lipusza nadesłane przez Monikę Butyrowską

Wyniki turnieju w Żninie

Wyniki turnieju w Wapnie