Marek Romański zdobył „Danutę”!

W weekend, 20 i 21 lutego b.r. odbyły się imprezy szachowe, których udział brali zawodnicy gnieźnieńskiego Chrobrego.

Pierwszą z nich był rozegrany w sobotę, 20 lutego, 7-rundowy Trzeci Sucholeski Turniej Szachowy OPEN (P 15′). W stawce 21 uczestników 11 miejsce zajął Krzysztof Raczyński, gromadząc 3,5 punktów.

Natomiast w niedzielę, 21 lutego w Szubinie zorganizowano Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Błyskawicznej, w których udział czworo naszych szachistów. W 11-rundowym turnieju indywidualnym (P 3’+2”) z udziałem 61 zawodników Chrobrzacy zajęli następujące pozycje:

11 – Szymon Banach – 7 punktów

18 – Jan Kukorowski – 6,5 punktów

29 – Dawid Romański – 5,5 punktów

46 – Oktawia Wilk – 4,5 punktów

Po zakończeniu rozgrywek indywidualnych przystąpiono do rywalizacji drużynowej. W stawce 14 czteroosobowych zespołów Chrobry uplasował się na miejscu 10. Punkty dla naszej drużyny zdobyli:

1. Dawid Romański – 4,5

2. Szymon Banach – 5

3. Jan Kukorowski – 2

4. Oktawia Wilk – 4,5

Równolegle z rywalizacją „blitzkarzy” rozegrano 7-rundowe zawody szachów szybkich (P 20′) pod nazwą Turniej Powstania Wlkp. o Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego „DANUTA”. W stawce 17 uczestników zwycięstwo z dorobkiem 6,5 punktów odniósł zawodnik Chrobrego Marek Romański. Serdecznie gratulujemy.