Medale, awanse i kategorie zdobyczami juniorów Chrobrego w Sypniewie!

Od 30 maja do 3 czerwca odbywały się w Sypniewie Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych (9 rund tempem 90’+30″). W stawce najlepszych juniorów województwa znalazło się liczne grono reprezentantów gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy oprócz walki o medale ubiegali się w grupach do lat 11 i 13 także o awans do jesiennych mistrzostw makroregionalnych.

W grupie dziewcząt do lat 15 złoty medal z kompletem punktów wywalczyła Anna Oszutowska, zaś w grupie chłopców do lat 11 bezapelacyjne zwycięstwo i złoty medal zdobył Jan Szeszycki. W tej samej grupie brąz wywalczył Kacper Kilarski. Krążek tego samego koloru wywalczyła w grupie dziewcząt do lat 13 Anna Kilarska.

Lista Chrobrzaków, którzy uzyskali wspomniany awans bądź uplasowali się w pierwszej „10” przedstawia się następująco:

Grupa C 11

1 – Jan Szeszycki – wypełniona norma na I kategorię

3 – Kacper Kilarski

4 – Iwo Maciejewski

9 – Adam Górecki – wypełniona norma na II kategorię.

Grupa C 13

4 – Michał Górecki

W tej grupie III kategorię wywalczył Bartosz Jagodziński

Grupa D 13

3 – Anna Kilarska

11 – Milena Lieske

Grupa D 15

1 – Anna Oszutowska

9 – Oliwia Ciesielska

Grupa D 17

8 – Natalia Berlik

Oficjalna lista zawodników awansujących ukaże się na stronie WZSzach.

W towarzyszącym mistrzostwach turnieju blitza (9 rund tempem 3’+2″), w stawce 89 uczestników triumfował Andrzej Józefczak, zaś Mirosław Sobczak zakończył rywalizacje na miejscu 7.

Trenerami naszych juniorów w Sypniewie byli Krzysztof Chojnacki, Mirosław Sobczak i Andrzej Józefczak.

Strona mistrzostw (grupa C 11 i pozostałe)