Medale drużyn Chrobrego w Wielkopolskiej III i IV Lidze Juniorów

Na medalowych pozycjach zakończyły rywalizację drużyny gnieźnieńskiego Chrobrego w rozgrywkach Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów, które przeprowadzone zostały w miniony weekend, 28 i 29 marca b.r. w salach Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Rozegrano wówczas drugi i zarazem ostatni zjazd obu lig, na starcie których stanęło łącznie 24 wielkopolskich drużyn – 10 w III i 14 w IV lidze. W III lidze, zorganizowanej systemem kołowym, zespół Chrobrego II, zdobywając 11 punktów, uplasował się na miejscu trzecim. Nasza drużyna ustąpiła pola tylko ekipom UMKS Na Pięterku Poznań – 16 punktów oraz KTS II Kalisz – 14. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Karol Nawrocki 4,5, Kamil Żurawski – 8,5 (co pozwoliło mu zdobyć złoty medal na II szachownicy oraz wypełnić normę na I kategorię szachową), Antoni Kamiński – 6, Wojciech Kukorowski – 6,5, Edyta Nawrocka – 1, Maria Kamińska – 3,5. Zawody w tej klasie rozgrywkowej sędziowali Leon Miklosik oraz Piotr Przybylski.

 

Natomiast w IV lidze, w której rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, Chrobry III zakończył rywalizację na miejscu drugim z dorobkiem 10 punktów, zaś Chrobry IV po zdobyciu 9 „oczek” – na miejscu trzecim. Złoty medal wywalczyła drużyna KS Orłów Pleszew. Dla Chrobrego III punktowali: Szymon Dopierała – 3,5, Mikołaj Poremski – 6 (złoty medal na II szachownicy oraz wypełniona norma na II kategorię), Mateusz Żurawski – 4, Maksymilian Łepski – 6,5 (złoty medal na IV szachownicy), Dorota Doberschütz – 3 punkty, Julia Zamiar – 2,5. Dla Chrobrego IV punkty zdobyli: Marek Nawrocki – 6 (złoty medal na I szachownicy), Wojciech Doberschütz – 3,5 (z 4), Szymon Nawrocki – 6, Szymon Konieczka – 2 (norma na V kategorię), Anna Urbanek – 2 (norma na IV kategorię), Aleksander Łepski – 1 (z 3), Paulina Kałużna – 4,5 (z 5). Zawody sędziowali Emil Wiśniewski i Szymon Banach.

Zobacz także:

Wyniki Wielkopolskiej III Ligi Juniorów

Wyniki Wielkopolskiej IV Ligi Juniorów

Zdjęcia z II zjazdu Wielkopolskiej III i IV Ligi Juniorów – Gniezno, 28 i 29.03.2015 r.