Medale i awanse zawodników Chrobrego w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów!

W dniach 7-12 czerwca b.r. w Sypniewie odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych, w których udział wzięło liczne grono reprezentantów gnieźnieńskiego Chrobrego. Młodzi adepci królewskiej gry rywalizowali o medale w grupach do lat 11 i 13 oraz o awanse do wrześniowych mistrzostw makroregionalnych.

Dorobek medalowy naszych zawodników przedstawia się następująco:

Grupa D 15
Anna Oszutowska – złoty medal z kompletem 9 zwycięstw!

Grupa C 13
Michał Górecki – brązowy medal

Poza medalistami awans do mistrzostw makroregionalnych wywalczyli:

C 11
5 – Jan Szeszycki
7 – Antoni Bernaciak – wypełniona norma na III kategorię
10 – Iwo Maciejewski

W grupach starszych (do lat 15 i 17), w których obowiązuje inny sposób wyłaniania uczestników mistrzostw makroregionalnych miejsca w pierwszej „10” zdobyli:

C 15
4 – Karol Stanisławski

C 17
9 – Kacper Roj

D 15

5 – Natalia Berlik

D 17
8 – Magdalena Pietrzak

UWAGA: ze względu na fakt, że w Mistrzostwach Wielkopolski uczestniczyli zawodnicy, którzy mają już zapewniony udział w mistrzostwach makroregionalnych i „nie blokują” miejsc pozostałym awansującym, oficjalna lista osób, które awansowały do mistrzostw makroregionalnych zostanie podana przez Wielkopolski Związek Szachowy. W związku z tym liczba zawodników awansujących do wrześniowych mistrzostw makroregionalnych z naszego klubu może się zwiększyć.

Ponadto, w grupie C 17 Wacław Dziwiec wypełnił normę na II kategorię, w grupie D 11 Milena Lieske na III kategorię, zaś w grupie C 13 Maurycy Ciesielski na IV.

Opiekunami i trenerami naszych zawodników w Sypniewie byli: Monika Berlik, Krzysztof Chojnacki, Andrzej Józefczak i Mirosław Sobczak.

W ramach imprez towarzyszących rozegrano także towarzyski turniej szachów błyskawicznych. Z reprezentantów Chrobrego na miejscu 5 rywalizację zakończył Andrzej Józefczak, a na 7 Mirosław Sobczak.

Strona mistrzostw (D 15 oraz w zakładce pozostałych grup)

Foto nadesłane przez Łukasza Góreckiego i Marlenę Oszutowską