Medale naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach 15-17 stycznia b.r. odbyły się w Hucisku Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach szybkich P 15’+5″. 

Udział w nich wzięło dwoje zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego, którzy – reprezentując Politechnikę Poznańską – z powodzeniem rywalizowali zarówno w zawodach indywidualnych jak i drużynowych. W turnieju indywidualnym kobiet po raz kolejny na studenckich mistrzostwach z bardzo dobrej strony pokazała się Jagoda Gołek, która w stawce 66 zawodniczek uplasowała się na 4 miejscu. Pozwoliło jej to zdobyć złoty medal w klasyfikacji studiujących na uczelniach technicznych! W rywalizacji indywidualnej mężczyzn Szymon Banach w stawce 196 zawodników zakończył zmagania na miejscu 66.

Natomiast w turnieju drużynowym, wśród 37 akademickich ośrodków szachowych, Politechnika Poznańska z naszymi zawodnikami w składzie uplasowała się na miejscu 8, zaś w klasyfikacji uczelni technicznych na medalowym 3 miejscu! 

Zobacz także:

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski Kobiet – Hucisko, 15-17.01.2016 roku

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski Mężczyzn – Hucisko, 15-17.01.2016 roku

Akademickie Mistrzostwa Polski – Turniej Drużynowy – Hucisko, 15-17.01.2016 roku

Strona organizatora

Zdjęcia zawodników LKS Chrobry Gniezno