Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zakończone

W dniach 16-18 września w Gnieźnie, w Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W rozgrywkach wzięło udział 93 młodych adeptów królewskiej gry z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Juniorki i juniorzy do lat 10 walczyli o medale, puchary, nagrody ale także o punkty w ramach ministerialnego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Mistrzostwa, których organizatorami byli LKS Chrobry Gniezno i Wielkopolski Związek Szachowy, przeprowadzono na dystansie 7 rund tempem gry 60 minut + 30 sekund na każde posunięcie.

W grupie dziewcząt rywalizowało 27 zawodniczek, a najlepszą okazała się Nikola Grzesik reprezentująca AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin (6,5 pkt.). Drugie miejsce przypadło w udziale zawodniczce KTS Kalisz Ewie Barwińskiej (5,5 pkt.), a trzecie Aleksandrze Załóg z AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin (5 pkt.).

W grupie chłopców, liczącej 66 młodych szachistów, miejsce pierwsze zajął Paweł Jędraszek z KTS Kalisz (7 pkt.), drugie Tymoteusz Lesień z AZS Poznań (6 pkt.), a trzecie Jan Klimkowski z UKS Smecz Konin (5,5 pkt.).

Zawodnicy Szkółki Szachowej MOK reprezentujący gnieźnieńskiego Chrobrego, debiutujący na tak prestiżowej imprezie, zajęli następujące miejsca: 27. Lena Frąckowiak-1,5 punktów, 33. Łukasz Orczykowski -3,5 pkt., 53. Wiktor Jędrys- 2 pkt., i 64. Damian Ciszak- 1,5 pkt. Ponadto Łukasz Orczykowski i Wiktor Jędrys wypełnili normy na IV kategorie szachowe.

W uroczystości zakończenia mistrzostw wziął udział Wiceprezydent Gniezna Michał Powałowski. Wielkopolski Związek Szachowy reprezentowała Joanna Kupsik – Wiceprezes ds. Młodzieży i Szkolenia.

Turniej sprawnie sędziował Maciej Sroczyński w asyście Szymona Banacha.

Zobacz także:

Wyniki- grupa dziewczynek

Wyniki-grupa chłopców

Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Szeląga