Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Szachowy klas pierwszych i drugich

W poniedziałek, 12 grudnia w auli widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się tradycyjny Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Szachowy. Ze względu na rosnącą z roku na rok frekwencję i coraz większe zainteresowanie „królewska grą” w naszym mieście, tegoroczna impreza szachowa dla najmłodszych została zaplanowana w dwóch terminach, oddzielnie dla dzieci z dwóch grup wiekowych. W poniedziałkowej imprezie udział mogły wziąć dzieci z klas pierwszych i drugich szkół podstawowych (bez kategorii szachowej, ew. V kategoria). Na starcie turnieju stanęło 48 młodych szachistów.

Każdy zawodnik rozegrał 6 dwudziestominutowych partii. Zwycięstwo odniósł Mikołaj Gubała uczeń SP w Szczytnikach Duchownych, który wyprzedził Lenę Frąckowiak reprezentantkę SP nr 6 w Gnieźnie oraz Krzysztofa Sobczaka z SP Milenium. Statuetkę dla najwyżej sklasyfikowanej dziewczynki otrzymała wyżej wspomniana Lena Frąckowiak.

Turniej sprawnie sędziowali Mirosław Sobczak i Kamil Żurawski.

W uroczystości zakończenia turnieju wziął udział dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy szachowe oraz słodycze, najlepsi statuetki.

Słodycze dla uczestników turnieju ufundowała firma „Belux” z Gniezna.

Turniej dla dzieci z klas III-VI szkół podstawowych (bez kategorii szachowej, ew. V i IV kategoria) odbędzie się w czwartek, 15 grudnia, również w auli MOK-u. Początek turnieju o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

Dzieci do lat 15 zapraszamy również na turniej „Tu Powstała Polska”- Open C, który odbędzie się 30 grudnia w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 5-7. Informacja i komunikat turnieju „Tu Powstała Polska” tutaj

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki turnieju Mikołajkowo-Gwiazdkowego, klasy I i II

Zdjęcia z turnieju autorstwa Krzysztofa Szeląga