Mistrzostwa Gimnazjum nr 1

W środę, 26 października b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury rozegrano oficjalne szachowe Mistrzostwa Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie. W turnieju udział wzięło 17 uczestników, w tym 5 dziewcząt. Każdy uczeń rozegrał 7 dwudziestominutowych partii. Zgodnie z przewidywaniami triumfowali zawodnicy, którzy są jednocześnie reprezentantami gnieźnieńskiego Chrobrego. Pierwsze miejsce, z kompletem 7  punktów, wywalczył Szymon Banach z klasy III F, który wyprzedził Igora Ryczkowskiego (I B) – 6 punktów. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Patryk Kwaśniewski (II A) – 5 punktów. W klasyfikacji dziewcząt najlepszą okazała się Kinga Bochomas (I H) przed Agnieszką Głowacką (II H) – obie po 4 punkty oraz Pauliną Siwką (I H) – 3 punkty.   Jak co roku, inicjatorką mistrzostw była znana propagatorka i animatorka szachów w Gimnazjum nr 1, pani Maria Pazdan.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Gimnazjum nr 1

Zdjęcia z turnieju