Mistrzostwa Gniezna zakończone!

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się  Mistrzostwa Gniezna w szachach klasycznych. Rywalizację przeprowadzono w trzech oddzielnych grupach turniejowych: finały A, B i C. Finał A rozegrano systemem kołowym z udziałem 8 zawodników. Z powodu konieczności rozegrania zawodów w trakcie jednego weekendu tempo gry zostało przyśpieszone (30 minut dla zawodnika + 30 sekund za wykonane posuniecie). Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta i toczyła się między trzema zawodnikami do samego końca turnieju. Ostatecznie triumfował – zdobywając tytuł mistrza Gniezna na rok 2013 – Łukasz Bardeli z dorobkiem 6 punktów i wyprzedził Rafała Nowaka oraz juniora Szymona Banacha – obaj po 5,5 punktów.

Finał B zgromadził na starcie 13 zawodników, którzy w większości legitymowali się II i III kategoriami szachowymi. Rozegrano go systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem po 60 minut dla zawodnika. Tutaj również rywalizacja była bardzo emocjonująca, zaś o rozstrzygnięciach zdecydowała ostatnia runda. Zwycięstwo – nagrodzone prawem startu w przyszłorocznym finale A Mistrzostw Gniezna – odniósł Karol Nawrocki, który zgromadził 6 punktów i wyprzedził Dawida Romańskiego – 5,5 punktów oraz Kamila Żurawskiego – 5 punktów. Nagrodę dla najlepszego juniora do lat 12 otrzymała Zuzanna Szeląg.

Finał C został rozegrany w niedzielę, 2 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka. Na starcie zgromadził dziesięcioro najmłodszych adeptów królewskiej gry ze szkółki szachowej MOK. Turniej był popisem jednego zawodnika: 7-letniego Aleksandra Łepskiego, który – nie dając przeciwnikom najmniejszych szans – odniósł komplet 6 zwycięstw. Wyprzedził Szymona Walkowiaka – 5 punktów i Macieja Kaniewskiego – 4 punkty. Turniej był okazją do zdobycia kategorii szachowych. Skorzystali z niej Aleksander Łepski oraz Szymon Walkowiak, wypełniając normy na IV kategorię oraz Mateusz Kujawski, zdobywając V kategorię.

Wszystkie turnieje, których organizatorami był LKS Chrobry oraz Miejski Ośrodek Kultury sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Gniezna (finał A) – 1-2.06.2013r.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Gniezna (finał B) – 1-2.06.2013r.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Gniezna (finał C) – 2.06.2013r.

Zdjęcia z Mistrzostw Gniezna (finały A, B i C) -1-2.06.2013r.