Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów zakończone

W dniach od 24 września do 1 października b.r. pięcioro juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego przebywało w nadmorskim Mielnie, gdzie na dystansie 9 rund rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w szachach, stanowiące ostatni etap eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Polski. Wzięło w nim udział ponad 160 młodych adeptów szachów z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, podzielonych na kategorie wiekowe. Z każdej z grup awans do finału uzyskiwało czterech najlepszych zawodników. Nasi szachiści zaprezentowali się z dobrej strony i ambitnie walczyli z często znacznie bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Najbliżej awansu byli Zuzanna Szeląg w grupie dziewcząt do lat 11 oraz Szymon Banach w grupie chłopców do lat 15, którzy zakończyli rywalizację na piątym miejscu. O sporym pechu mówić może zwłaszcza Zuzanna, która po remisie w ostatniej rundzie została wyprzedzona minimalna różnicą w tzw. punktacji pomocniczej.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zawodnicy Chrobrego uplasowali się na następujących pozycjach: w grupie chłopców do lat 9 (C 9), debiutujący w tak poważnej imprezie Antoni Kamiński zgromadził 5 punktów i zakończył turniej na miejscu 10; w grupie do lat 11 (C 11) Wojciech Doberschütz był 11 – 4,5 punktów; w grupie do lat 13 (C 13) Piotr Kamiński po zgromadzeniu 4,5 punktów sklasyfikowany został na miejscu 14, zaś w grupie do lat 15 (C 15) Szymon Banach zdobył 5,5 punktów, co pozwoliło na zajęcie miejsca 5. W grupie dziewcząt do lat 11 (D 11) Zuzanna Szeląg wywalczyła 5,5 punktów, co dało jej wspomniane 5 miejsce.

Jedną z atrakcji mistrzostw była możliwość rozegrania przez uczestników młodszych grup wiekowych symultany z mistrzem międzynarodowym Marcelem Kanarkiem oraz mistrzynię FIDE Katarzyną Adamowicz, którzy należą do ścisłej czołówki europejskich juniorów. Spory sukces odniósł Piotr Kamiński, któremu udało się uzyskać remis w partii z Marcelem Kanarkiem.

Zobacz także:

Zdjęcia z Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów w Mielnie – wrzesień/październik 2011r.

Wyniki grupy C 9

Wyniki grupy C 11

Wyniki grupy C 13

Wyniki grupy C 15

Wyniki grupy D 11