Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych zakończone

Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie, w dniach 4-7 sierpnia była areną zmagań młodych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W tej prestiżowej imprezie, w której wzięło udział przeszło 800 adeptów „królewskiej gry” nie zabrakło juniorów Chrobrego.

Rywalizację w szachach szybkich przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund tempem 15’ + 10” na ruch. Wysokie 10 miejsce, w stawce 37 dziewcząt do lat 16 zajęła Zuzanna Szeląg (6,5 punktów). W grupie chłopców do lat 14, w której zagrało 84 zawodników Jan Kukorowski z 6 zdobytymi punktami uplasował się na miejscu 33. W grupie juniorów do lat 16, liczącej 75 zawodników, mieliśmy dwóch reprezentantów: Krzysztofa Raczyńskiego i Marcela Butyrowskiego, którzy zajęli odpowiednio 16 i 17 miejsce (obaj po 6,5 punktów).

Natomiast w turnieju „blitza”, który rozegrany został na dystansie 11 podwójnych rund tempem 3’+2” nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: 17. Zuzanna Szeląg (12 punktów) w grupie D 16 liczącej 37 zawodniczek, 60. Jan Kukorowski (9,5 punktów) w grupie chłopców do lat 14, w której zagrało 79 zawodników, 26. Krzysztof Raczyński (12 punktów) wśród 72 juniorów do lat 16 i 43. Dawid Romański (10 punktów) w stawce 58 szachistów do lat 18.

Zobacz także:

Strona mistrzostw

Grupa Zuzanny:

Szachy szybkie

Szachy błyskawiczne

Grupa Jana:

Szachy szybkie

Szachy błyskawiczne

Grupa Krzysztofa i Marcela:

Szachy szybkie

Szachy błyskawiczne

Grupa Dawida:

Szachy błyskawiczne 

Zdjęcia nadesłane przez Monikę Butyrowską