Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych zakończone

W dniach 1-5 sierpnia b.r. odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Wzięło w nich udział blisko 800 uczestników z całego kraju, w tym dwoje zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego: Zuzanna Szeląg w grupie dziewcząt do lat 12 (D 12) oraz Szymon Banach w grupie chłopców do lat 16 (C 16).

Nasi reprezentanci wypadli na miarę swoich aktualnych umiejętności (mających odzwierciedlenie w pozycji na liście startowej), choć osiągnięte rezultaty mogły być lepsze. Przez pierwsze trzy dni mistrzostw rywalizowano w 11-rundowym turnieju szachów szybkich (po 15 minut i dodatkowo 10 sekund za wykonany ruch). W grupie D 12, w gronie 64 zawodniczek,  Zuzanna Szeląg uplasowała się na miejscu 30 z dorobkiem 6 punktów, zaś w grupie C 16, w której na starcie stanęło 85 zawodników Szymon Banach był 36 również z 6 punktami na koncie. Natomiast przez dwa ostatnie dni rozegrano mistrzostwa w szachach błyskawicznych (po 3 minuty i dodatkowo 2 sekundy za wykonane posunięcie). W grupie D 12 (53 uczestniczki) Zuzanna zakończyła zawody na miejscu 21, zaś w C 16 (79 uczestników) Szymon uplasował się na pozycji 45.
Pobyt w Warszawie był okazją do zwiedzenia zabytków stolicy. Młodzi gnieźnianie udali się m.in. do Wilanowa oraz odbyli spacer po warszawskiej starówce.

Udział w mistrzostwach był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

 

Zobacz także:

Strona mistrzostw

Zdjęcia z pobytu w Warszawie