Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Błyskawicznych

W niedzielę, 7 sierpnia b.r. odbyły się w Poznaniu Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Grze Błyskawicznej. Impreza ta stanowiła kolejny punkt obchodów 75-lecia Wielkopolskiego Związku Szachowego. Na starcie stanęło 57 zawodników z niemal wszystkich wielkopolskich ośrodków szachowych, w tym 2 mistrzów międzynarodowych oraz 7 mistrzów FIDE. Na uwagę zasługuję udział w mistrzostwach arcymistrzyni Hanny Ereńskiej-Barlo, która znana jest z zamiłowania do gry błyskawicznej i wśród wielu zdobytych laurów może się poszczycić tytułem mistrzyni świata zawodniczek powyżej 50-tego roku życia, który wywalczyła w 2007 r. W poznańskich mistrzostwach – rozgrywanych na dystansie 11 rund, w których każdy z graczy dysponował pięcioma minutami na rozegranie partii – nie zabrakło zawodników Chrobrego Gniezno, którzy uplasowali się na następujących pozycjach: 11 był Rafał Nowak z dorobkiem 7 punktów, 12 Winicjusz Fengier po zdobyciu 6,5 punktów, 20 Andrzej Józefczak – 6,5 punktów, 28 Wiesław Banach – 5,5 punktów, 37 Szymon Banach, 39 Piotr Czapliński – obaj po 5,5 punktów, 51 Zuzanna Szeląg – 4 punkty. W mistrzostwach zwyciężył Wojciech Przybylski z Pocztowca Poznań, który wyprzedził Pawła Dudzińskiego z OTSz Ostrów Wielkopolski i swojego kolegę klubowego Krzysztofa Chojnackiego.

 

 

Zobacz także:

Zdjęcia z mistrzostw

Szczegółowe wyniki