Młodzi gnieźnianie w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 października b.r dwóch juniorów gnieźnieńskiego Chrobrego Wojciech Kukorowski i Mateusz Żurawski wzięło udział w zorganizowanych w Kaliszu Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w szachach klasycznych.

W zawodach uczestniczyło 30 zawodników urodzonych w latach 2003 i 2004, reprezentujących kluby z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dla naszych młodzików był to debiut w imprezie mistrzowskiej tej rangi i jednocześnie znakomita okazja do zdobycia niezbędnego doświadczenia w rywalizacji z rówieśnikami z innych ośrodków szachowych. Zaprezentowali się oni na miarę swoich aktualnych możliwości: Wojtek zgromadził 3 punkty, co pozwoliło mu uplasować się na miejscu 19 oraz zdobyć IV kategorię szachową, zaś Mateusz, z dorobkiem 2,5 punktów, zakończył udział w mistrzostwach na miejscu 24.

Udział młodzików Chrobrego w mistrzostwach był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gniezna.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki MMM, Kalisz 13 i 14.10.2012 r.

Zdjęcia dostarczone przez Witolda Żurawskiego z mistrzostw