Młodzi szachiści Chrobrego rozpoczynają udział w rozgrywkach II ligi juniorów w Szczyrku

W piątek, 25 lipca b.r. w Szczyrku rozpoczynają się tegoroczne rozgrywki II ligi juniorów, stanowiące Drużynowe Mistrzostwa Polski.

W zawodach, które potrwają do 2 sierpnia bierze udział 46 zespołów z całego kraju, a wśród nich ekipa gnieźnieńskiego Chrobrego. Awans do przyszłorocznej I ligi uzyskują trzy najlepsze drużyny, zaś do lig wojewódzkich spadają zespoły, które zajmą miejsce 33 i niższe. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji na oficjalnej stronie mistrzostw, a zwłaszcza do kibicowania naszym zawodnikom w partiach transmitowanych w Internecie „na żywo” (transmisja obejmować będzie pierwszych 10 spotkań z każdej rundy). Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie zespół SUBARU Chemik Bydgoszcz. Mecz rozegrany zostanie na 12 stole. Początek rund o godzinie 9.00; w sobotę i poniedziałek, 26 i 28 lipca rundy o 9.00 i 15.00; ostatnia runda o 8.30.

 

 

Skład naszej drużyny został ustalony przez zarząd klubu na podstawie ogłoszonego na początku roku regulaminu klasyfikacji do rozgrywek II ligi juniorów. Przedstawia się on następująco:

Juniorzy starsi:

1. Szymon Banach

2. Piotr Kamiński

Juniorzy młodsi:

1. Jacek Miętkiewicz:

2. Jan Kukorowski

Juniorka starsza:

1. Oktawia Wilk

Juniorka młodsza:

1. Zuzanna Szeląg

Opiekunem i trenerem drużyny Chrobrego w Szczyrku jest Wiesław Banach.

„Nową twarzą” w naszej tegorocznej ekipie jest Oktawia Wilk, która na rozgrywki II ligi juniorów została wypożyczona z Floty Gdynia. Legitymuje się ona pierwszą normą kandydacką (I+), zaś w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów (klasyfikacja dziewcząt do lat 16) uplasowała się na 11 miejscu.

Zobacz także:

Oficjalna strona II ligi juniorów – Szczyrk, 25.07-02.08.2014 r