Na gnieźnieńskim Rynku odbyła się szachowa symultana

W sobotę, 21 lipca na gnieźnieńskim Rynku odbyła się symultana szachowa, czyli seans gry jednoczesnej. Symultanistą był legitymujący się tytułem mistrza międzynarodowej federacji szachowej FIDE, aktualny mistrz Gniezna w szachach klasycznych Łukasz Bardeli. W imprezie, przygotowanej przez klub szachowy Chrobry Gniezno, udział wzięło 11 szachistów z Gniezna, Żydowa oraz Szprotawy. Symultana zakończyła się zdecydowanym sukcesem mistrza, który w 10 partiach odniósł zwycięstwo. Jedynie zawodnikowi Chrobrego, Jakubowi Pogodzińskiemu udało się osiągnąć remis. Podczas szachowej rozgrywki miłośnicy królewskiej gry mogli się sprawdzić w partii rozgrywanej przy pomocy szachów parkowych udostępnianych w każdą środę i sobotę na gnieźnieńskim rynku.

 

Zobacz także:

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga