Na gnieźnieńskim Rynku znowu grano w szachy!

W niedzielę, 18 maja b.r. w ogródku „Pizza & Grill Bar IMPERIO” znajdującym się na gnieźnieńskim Rynku rozegrano w ramach Dni Gniezna 7-rundowy turniej szachów przyśpieszonych (P 15′) „Szachy na Basenie – Turniej Wiosenny”. Wzięło w nim udział 21 zawodników, w tym 5 z litewskich Radviliskis. Warto dodać, że za zwycięstwo w poszczególnej partii zawodnik otrzymywał 2 punkty, zaś za remis 1 punkt. W klasyfikacji generalnej zwycięstwo z dorobkiem 12 „oczek” odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Szymona Banacha – 11 punktów i Kestutisa Mikalauskisa – 10 punktów. Wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Szeląg. W klasyfikacji juniorów do lat 10 triumfował Wojciech Kukorowski; do lat 14 Zuzanna Szeląg, a do lat 18 Szymon Banach. Turniej sędziował Piotr Przybylski.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Wiosennego Turnieju „Szachy na Basenie” – Gniezno, 18.05.2014 r.

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga