Nasi juniorzy w Kaliszu, Wolsztynie i Żninie

Nie zwalniają tempa juniorzy Chrobrego, którzy wykorzystują każdą nadarzająca się okazję do konfrontacji swoich umiejętności z zawodnikami z innych ośrodków szachowych.

W niedzielę, 21 kwietnia b.r. bracia Jan i Wojciech Kukorowscy wybrali się do Kalisza, by wziąć udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły szachowej „SzachMistrz”. Przeznaczony dla dzieci do lat 12 turniej, który rozgrywany był tempem po 15 minut dla zawodnika na dystansie 8 rund zgromadził na starcie aż 63 uczestników. Niespełna 11-letni Jaś zdobył 5 punktów i uplasował się na wysokim 16 miejscu, zaś jego 8-letni brat Wojtek zakończył rywalizację na miejscu 45 z dorobkiem 3 punktów.

Natomiast w niedzielę, 28 kwietnia wspomniani bracia Kukorowscy oraz nasza najlepsza juniorka Zuzanna Szeląg wystąpili w XXVI Indywidualnych Mistrzostwach Wolsztyna. Turniej rozgrywany tempem po 15 minut dla zawodnika na dystansie 9 rund miał formułę otwartą, dzięki czemu wystąpiło w nim wielu utytułowanych zawodników. W gronie 62 uczestników nasi juniorzy zaprezentowali się z dobrej strony: Zuzanna Szeląg zdobyła 4,5 punktów, co w klasyfikacji generalnej mistrzostw pozwoliło jej zając miejsce 34, zaś w grupie juniorów do lat 12 miejsce drugie. Wojtek Kukorowski zdobywając 4 punkty zajął miejsce 43, a Jaś gromadząc 3 „oczka uplasował się na miejscu 52.

Tego samego dnia, tj w niedzielę, 28 kwietnia trzech zawodników Chrobrego reprezentowało nasz klub w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Burmistrza Żnina. W 7-rundowym turnieju szachów szybkich (P 15′), w którym udział wzięło 30 zawodników Dawid Romański zajął 16 miejsce, jego ojciec Marek Romański był 17 – obaj po 3,5 punktów, zaś Krzysztof Matysiak 26 – 2 punkty.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki festiwalu „SzachMistrza” – Kalisz, 21.04.2013 r.

Szczegółowe wyniki XXVI Mistrzostw Wolsztyna – Wolsztyn, 28.04.2013 r.

Szczegółowe wyniki turnieju o Puchar Burmistrza Żnina – Żnin, 28.04.2013 r.