Gnieźnieńscy szachiści grali w Rogoźnie i Wapnie

Jak co roku początek maja przynosi dużą liczbę turniejów, w których chętnie udział biorą szachiści gnieźnieńskiego Chrobrego.

1 maja b.r. czterech naszych szachistów wybrało się do Rogoźna na Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rogoźna, rozgrywany tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika. W gronie 53 zawodników najlepiej z gnieźnian spisał się Dawid Romański, który zgromadził 5 punktów. Jan Kukorowski, Marek Romański i Wojciech Kukorowski zdobyli po 4 punkty i zajęli odpowiedni miejsca 37-39.

Dwa dni później, w świąteczny piątek, 3 maja b.r. dwanaścioro zawodników Chrobrego wzięło udział w tradycyjnie silnie obsadzonym, 9-rundowym turnieju szachów szybkich P 15′ w Wapnie. W stawce 71 miłośników królewskiej gry najlepiej spośród naszych zawodników wypadł Szymon Banach, który zdobył 6 punktów, co pozwoliło mu zająć 15 miejsce. Pozostali gnieźnianie zakończyli rywalizację na następujących pozycjach: 18 Wiesław Banach – 5,5 punktów, 26 Zuzanna Szeląg, która zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet, 30 Kamil Żurawski, 31 Dawid Romański, 32 Jan Kukorowski – wszyscy po 5 punktów, 36 Jacek Miętkiewicz, 37 Marek Romański – obaj po 4,5 punktów, 45 Mateusz Żurawski – 4 punkty, 57 Wojciech Kukorowski, 58 Krzysztof Matysiak – obaj po 3 punkty, 68 Aleksander Łepski – 2,5 punktów.

Zobacz także:

Strona turnieju ze szczegółowymi wynikami XV PITS Wapno, 3.05.2013 r.

Zdjęcia z XV PITS Wapno, 3.05.2013 r.

Blog organizatora turniejów w Wapnie