Nasi zagrali w Trzciance

W niedzielę, 18 września 11 zawodników gnieźnieńskiego Chrobrego zagrało w Trzciance, w silnie obsadzonym VI Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ferdynanda Dziedzica. W turnieju, który rozegrano na dystansie 9 rund szachów szybkich (10’+5”) wzięło udział 168 szachistów, w tym ponad 20 arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych.

Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: 19. Krzysztof Chojnacki, 29. Rafał Lubczyński, 30. Jan Kukorowski, 32. Dawid Romański- wszyscy po 6 punktów, 64. Krzysztof Raczyński, 73. Piotr  Krawczyk- po 5 punktów, 81. Marcel Butyrowski, 82. Kamil Żurawski – po 4,5 punktów, 108. Rafał Macherzyński, 118. Mateusz Żurawski, którzy zdobyli po 4 punkty i 128. Wojciech Kukorowski- 3,5 punktów. Z nagrodami za zajęcie odpowiednio 1 i 2 miejsca w klasyfikacji zawodników z rankingiem ELO 1000-1600 oraz 4 i 5 w klasyfikacji juniorów wyjechali z Trzcianki Jan Kukorowski i Dawid Romański. Piotr Krawczyk otrzymał nagrodę za 1 miejsce w klasyfikacji zawodników bez rankingu ELO. Zwycięzcą turnieju został GM Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)

Zobacz także:

Wyniki VI Międzynarodowego Memoriału Szachowego Ferdynanda Dziedzica

Zdjęcia nadesłane przez Rafała Macherzyńskiego