Niedzielne występy zawodników Chrobrego

Bardzo aktywnie spędziło kilkoro zawodników Chrobrego ostatni dzień wakacji, uczestnicząc w turniejach szachów szybkich i błyskawicznych zorganizowanych na terenie Wielkopolski.

W niedzielę, 1 września w Słopanowie koło Szamotuł odbył się już III turniej szachów szybkich zorganizowany przez miejscowy klub Skoczki Słopanowo. Pięcioosobowa ekipa Chrobrego godnie reprezentowała nasz klub. W 9-rundowym turnieju głównym trzy pierwsze miejsca wywalczyli gnieźnianie. Z dorobkiem 8 punktów triumfował utalentowany, 13-letni Wojciech Doberschütz, który wyprzedził Szymona Banacha – 7,5 punktów oraz swego ojca Przemysława – 6,5 punktów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także nasi reprezentanci w 6-rundowym turnieju juniorskim: w klasyfikacji generalnej Mikołaj Poremski po zdobyciu 5 punktów uplasował się na miejscu drugim, a Dorota Doberschütz skończyła zawody z dorobkiem 4 punktów, co w klasyfikacji dziewcząt pozwoliło jej zdobyć również miejsce drugie.

 

Również w niedzielę, 1 września odbył się w Poznaniu XXI Turniej Solidarności. Zorganizował go już tradycyjnie klub Raszyn w formule szachów błyskawicznych (P 5′) na dystansie 15 rund. W stawce 47 szachistów jedyny reprezentant Chrobrego – Kazimierz Kujawski – uplasował się na miejscu 32, zdobywając 5,5 punktów.

Zobacz także:

Wyniki III turnieju szachów szybkich w Słopanowie, 1.09.2013 r. – grupa A

Wyniki III turnieju szachów szybkich w Słopanowie, 1.09.2013 r. – grupa B

Zdjęcia ze Słopanowa nadesłane przez P. Doberschütza

Wyniki XXI Turnieju Solidarności – Poznań, 1.09.2013 r.