Niespodzianka na zakończenie cyklu GP Dyrektora MOK 2014 w szachach szybkich

W piątek, 19 grudnia b.r rozegrano ostatni turniej w ramach GP Dyrektora MOK. Tym razem rywalizowano w zawodach szachów szybkich P 7’+3”.

W 7-rundowym turnieju, który rozegrany został systemem szwajcarskim udział wzięło 18 zawodników. Niespodziewane, aczkolwiek w pełni zasłużone zwycięstwo z dorobkiem 6 punktów odniosła utalentowana juniorka Zuzanna Szeląg, która wyprzedziła Łukasza Bardeli – 5,5 punktów i Wiesława Banacha – 5 punktów. Tym samym Zuzanna okazała się najlepsza także w klasyfikacji kobiet i juniorów do lat 14. Najlepszym juniorem do lat 10 był Mateusz Żurawski – 3 punkty. Wśród juniorów do lat 18 triumfował Kamil Żurawski – 4,5 punktów. Turniej sprawnie sędziował Piotr Przybylski.

Uroczyste podsumowanie wszystkich cykli Grand Prix oraz wręczenie pucharów i nagród odbędzie się przed pierwszym styczniowym turniejem GP Dyrektora MOK 2015.

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki XX turnieju szachów szybkich  P 7’+3” – Gniezno, 19.12.2014 r.

Klasyfikacja GP 2014 w szachach szybkich po 20 turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga