Ósmy turniej blitza GP Dyrektora MOK za nami

W piątek, 19 kwietnia b.r. odbył się ósmy turniej XV, jubileuszowej edycji Grand Prix o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w grze błyskawicznej. Tym razem turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund w tempie po 5 minut dla zawodnika na rozegranie partii. W gronie 16 zawodników zwycięstwo z dorobkiem 9,5 punktów odniósł Łukasz Bardeli, który wyprzedził Wiesława Banacha – 9 punktów oraz Jana Kujawskiego – 8,5 punktów. Najlepszą kobietą turnieju okazała się Zuzanna Szeląg – 4,5 punktów. Wśród juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Szymon Banach – 7 punktów, zaś wśród zawodników legitymujących się III kategorią szachową triumfował Jakub Pogodziński – 2 punkty.

W tym samym czasie rozegrany został kolejny turniej z cyklu Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Rozgrywki te przeznaczone są dla juniorów do IV kategorii szachowej włącznie. Tym razem na starcie stanęło 8 młodych adeptów królewskiej gry. Po rozegraniu 5 rund tempem po 15 minut dla zawodnika okazało się, że triumfatorem został Szymon Nawrocki, który wyprzedził zgromadził 4,5 punktów i wyprzedził Mateusza Żurawskiego – 4 punkty oraz Jana Kukorowskiego – 3 punkty.

Następna impreza z cyklu GP Dyrektora MOK (turniej dla wszystkich rozgrywany tempem po 10 minut dla zawodnika) odbędzie się w piątek, 10 maja 2013 roku. Początek jak zwykle od godz. 17.45 (zapisy do 17.30). Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także:

Wyniki VIII turnieju Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej (P 5′) – 19.04.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix o Puchar Dyrektora MOK w grze błyskawicznej po 8 turniejach

Wyniki VIII turnieju o Puchar Granad Prix szkółki szachowej Dyrektora MOK – 19.04.2013 r.

Klasyfikacja generalna Grand Prix szkółki szachowej o Puchar Dyrektora MOK po 8 turniejach