Ostatni tegoroczny turniej blitza w ramach GP Dyrektora MOK

W piątek, 12 grudnia b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury rozegrano z udziałem 11 zawodników ostatni turniej szachów błyskawicznych (3’+2″) w ramach Grand Prix Dyrektora MOK 2014. W jego trakcie odbyło się 7 rund systemem szwajcarskim, w których skojarzona para rozgrywała dwie partie (białym i czarnym kolorem). Tym razem turniej zdominowali juniorzy: z dorobkiem 12 punktów zwyciężył Szymon Banach, który wyprzedził Piotra Kamińskiego – 10,5 punktów oraz Jana Kukorowskiego – 9 punktów. Najlepszą zawodniczką okazała się Ewa Zamiar – 7 punktów. Wśród juniorów triumfował Szymon Banach, zaś w gronie zawodników z III kategorią Mateusz Żurawski – 6 punktów. Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach. Podsumowanie wszystkich  tegorocznych cykli GP Dyrektora MOK odbędzie się w piątek, 19 grudnia o godzinie 17.15. Bezpośrednio po nim rozegrana zostanie ostatnia w tym roku impreza szachowa w Gnieźnie, czyli turniej P 7’+3″ w ramach GP Dyrektora MOK. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz także:

Wyniki X turnieju GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 – 12.12.2014 r.

Klasyfikacja GP w szachach błyskawicznych o Puchar Dyrektora MOK 2014 po 10 turniejach

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga