Ostatni w bieżącym roku szkolnym turniej w Prymusie

W czwartek, 13 kwietnia b.r. z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowano w Językowej Szkole Podstawowej Prymus w Gnieźnie już po raz trzeci w tym roku szkolnym dwa 6-rundowe turnieje szachowe, rozegrane tempem po 10 minut na zawodnika.

W pierwszym z turniejów w szranki stanęło 18 najmłodszych uczniów Prymusa, którzy uczęszczają do klas I-III. Pewne zwycięstwo z kompletem 6 punktów odniósł Oliwier Radwański – jedyny przedszkolak w stawce uczestników. Wyprzedził on Jana Zielonkę oraz Philipha Helth- Andersena – obaj po 5 punktów. 

Natomiast w turnieju uczniów klas IV i starszych oraz gimnazjalistów, w którym również udział wzięło 18 szachistów zwycięstwo z dorobkiem 6 punktów odniósł Karol Stanisławski, wyprzedzając Oskara Radwańskiego – 5 punktów i Mieszko Sawicki – 4 punkty.  

Rozegrany turniej był ostatnią z imprez szachowych zaplanowanych w obecnym roku szkolnym w Prymusie. Po rozegraniu trzech turniejów klasyfikacja generalna w obu grupach turniejowych przedstawia się następująco:

W klasach I-III:

– Oliwier Radwański 

– Jan Zielonka 

– Philiph Helth Andersen 

W klasach IV i starsze: 

– Karol Stanisławski 

– Oskar Radwański 

– Filip Witkowski 

Najlepsi zawodnicy w całym cyklu otrzymają wraz ze świadectwami okolicznościowe medale.

Zobacz także:

Wyniki turnieju klas I-III

Wyniki turnieju klas IV i starszych