Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych za nami!

W dniach 6 i 7 grudnia 2014 roku na terenie Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych „Szachy na Basenie”, które na starcie zgromadziły 28 zawodników z takich szachowych ośrodków jak Bydgoszcz, Poznań, Skoki, Rogoźno Wielkopolskie, Żydowo i oczywiście Gniezno.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Zwycięstwo z kompletem punktów odniósł Tomasz Żebracki z UKS MDK nr 5 Bydgoszcz, który wyprzedził Emila Wiśniewskiego – 4 punkty oraz juniorkę Zuzannę Szeląg – również 4 punkty (oboje Chrobry Gniezno). Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gnieźnie.

Poniżej prezentujemy przesłane przez sędziego głównego Piotra Przybylskiego zestawienie osób nagrodzonych w poszczególnych klasyfikacjach (z uwagi na punkt regulaminu, według którego jeden zawodnik może otrzymać tylko jedną nagrodę, nie zawsze nagroda przypaść mogła najlepszemu w danej klasyfikacji):

 

Nagrodzeni w poszczególnych klasyfikacjach:

I miejsce – Żebracki Tomasz

II miejsce – Wiśniewski Emil

III miejsce – Szeląg Zuzanna

IV miejsce – Banach Szymon

V miejsce – Kamiński Piotr

Kobieta – Zamiar Ewa

Senior  – Pilarski Edward

Junior do 8 lat – Rosenfeld Noe

Junior do 10 lat – Kukorowski Wojciech

Junior do 12 lat – Kukorowski Jan

Junior do 15 lat – Poremski Mikołaj

Junior do 18 lat – Budnik Mateusz

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki Otwartych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych – Gniezno, 6-7.12.2014 roku

Zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Szeląga