Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szybkich za nami

W niedzielę, 6 grudnia odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury Otwarte Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szybkich (P 10’+4”), na starcie których stanęło 30 zawodników.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Zwycięstwo odniósł Marcin Steczek z Hetmana Konin, który wyprzedził Łukasza Bardeli i Piotra Kamińskiego – obaj Chrobry Gniezno. Wśród nagrodzonych znaleźli się także: Vladyslav Rogoz z Ukrainy, Szymon Banach z Chrobrego Gniezno oraz Jerzy Kot z Polonii Wrocław. W klasyfikacjach dodatkowych triumfowali: najlepsza kobieta – Oktawia Wilk z Chrobrego Gniezno, senior powyżej 60 lat – Jerzy Kot; wśród juniorów w poszczególnych przedziałach wiekowych najlepszymi okazali się: 9-10 lat – Maria Kamińska, 11-12 lat – Maksymilian Łepski, 13-15 lat – Jan Kukorowski, 16-18 lat – Piotr Kamiński (wszyscy Chrobry Gniezno). Mistrzostwa, które sędziował Paweł Staniszewski z Poznania, mogły się odbyć dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz sponsora – firmy Paroc Polska z Trzemeszna. 

Zobacz także:

Wyniki Otwartych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szybkich – Gniezno, 5.12.2015 roku 

Zdjęcia z turnieju

Relacja z portalu gniezno24.com

Relacja TV Gniezno