Paweł Nawrocki triumfuje w Wągrowcu

Duży sukces odniósł zawodnik gnieźnieńskiego Chrobrego Paweł Nawrocki, który triumfował w rozegranym w sobotę, 16 czerwca na wągrowieckim rynku turnieju szachów błyskawicznych. Turniej, który zorganizowany został z okazji 140. rocznicy I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, liczył 13 rund klasycznego blitza P 5′ i zgromadził na starcie 26 szachistów. Nasz zawodnik zgromadził 11,5 punktów i wyprzedził Marka Olszewskiego z Chemika Bydgoszcz – 11 punktów oraz faworyzowanego mistrza FIDE Marcina Steczka z Hetmana Konin – 10,5 punktów. Dobrze wypadli także inni zawodnicy Chrobrego, którzy uplasowali się na następujących pozycjach: 5 Jak Kujawski – 8 punktów, 6 Mirosław Sobczak – 7,5 punktów oraz 8 Andrzej Józefczak – 7 punktów. Na uwagę zasługuje też dobry występ 10-letniego Szymona Nawrockiego, który z dorobkiem 6,5 punktów zajął 14 miejsce.

 

Zobacz także:

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia z Turnieju Błyskawicznego z okazji 140.rocznicy I LO w Wągrowcu 16.06.2012 r.